Nem ve Rutubet Alıcılar

Nem Alıcı ,  Rutubet Giderici ve Yoğuşma Önleyici ÜrünlerKonteyner Nem Alıcı ve Yoğuşma Önleyiciler

Konteyner , Tır, Kamyon ile yapılan sevkiyatlarda gece gündüz veya nakliyesi yapılan yerler arasındaki sıcaklık farkı nedeni ile konteyner yoğuşmaları oluşmakta, bu yoğuşmalar ürünlerin nemlenmesine, ıslanmasına ve ciddi hasarlara neden olmaktadır.  Oldukça agresif olan kalsiyum klorür esaslı nem alıcılarımız ortamdaki neme çekerek bu riskleri mümkün olduğunca aza indirmektedir. Ayrıca nem alıcılar için özel plastik şaseler ürettirilmekte olup hem az işçilik gerektirmekte hem de istenildiği zaman kapalı duruma getirilerek tablet sarfiyatı azaltılabilmektedir.


Yassı Çelik ve Diğer Stok Sahaları ve Ambarlar İçin Nem Alıcı Yoğuşma Önleyiciler

Yassı Çelik, Paslanmaz Çelik, Alüminyum gibi metallerin üzerlerinde nakliyesi sırasında veya gece gündüz sıcaklık farklarından dolayı yoğuşma olarak ambalaj üstleri ıslanır veya ürün ambalajları açıldığında birden yoğuşma oluşarak metal üzeri ıslanır. Bu yoğuşmalar paslanmalara ve ciddi hasarlara neden olmaktadır.  Bu yoğuşmaları önlemek için ortam iyi havalandırmalıdır.

 Ancak etkili havalandırmanın mümkün olmadığı, tercih edilmediği veya yeterli olmadığı durumlar için endüstriyel nem alıcı ürünlerimiz idealdir. Nem alıcı ürünlerimiz bilinen en agresif nem tutuculardan biri olan kalsiyum klorür esaslıdır. Aynı zamanda kalsiyum klorür sağlığa zararsız olup çevre dostu bir maddedir.

Nem alıcıların yerleştirilmesi ve mininmum işçilik ile yönetilebilmesi için ürettirdiğimiz özel tasarımlı plastik şaseleri sayesinde belli periyotlarla tabletleri değiştirerek ve şase birikme haznesinde biriken suyu boşaltarak nem, rutubet ve yoğuşmaların etkisini minimuma indirebilirsiniz.

 Uygulama Alanları

Endüstriyel Nem Alıcı Genel Kullanım Alanları :  Yassı Çelik Stok Sahaları, Konteyner Sevkiyatları, Çamaşırhaneler, Havalandırması zor olan rutubetli tüm çalışma ortamları.  İletişim ve Danışmanlık Hizmeti


Korumak istediğiniz ürünlerin, ortamların detaylarını bize danışabilir koruyucu önerilerimizi alabilirsiniz. Birlikte deneme çalışmaları da yapabiliriz. İletişim ve tüm sorularınız için :

Alican Erkal
aerkal@hdgmetal.com.tr
05392259500